Jako wstęp do sprawdzenia skuteczności zapamiętania haseł można spróbować swoich sił w odnajdywaniu 60  par płytek z napisami o powiązanej treści.  Zadanie to jest rozszerzeniem gry na wyszukiwanie par podobnych obrazków → przykład

Gra "Łączenie w pary" oparta jest o skojarzenia, umożliwia sprawdzenie wiedzy, kształtuje umiejętność logicznego myślenia oraz ćwiczy spostrzegawczość, logikę i pamięć, jest także rozrywką dla oka i umysłu.

Na początku należy kliknąć płytkę w górnym lub dolnym rzędzie - wyświetlany jest naniesiony na niej napis lub zdjęcie, a następnie dowolną płytkę w dolnym lub górnym rzędzie  - też wyświetlany jest naniesiony napis lub zdjęcie. Jeżeli treści napisów na obu płytkach są powiązane to są one w dalszym ciągu widoczne, a jeśli widok jest taki jak na początku. Opisane postępowanie należy kontynuować aż do odnalezienia wszystkich par płytek. Podczas szukania na bieżąco podawana jest ATTEMPS - liczba prób oraz PAIRS LEFT - liczba pozostałych par. Wyświetlany jest też czas od rozpoczęcia szukania. Wszystkie pary płytek należy znaleźć w jak najmniejszej liczbie prób i w jak najkrótszym czasie.

Rekomenduje się sformułowanie krótkiego komentarza do każdej ze znalezionych par.

Zadanie wygenerowano przy pomocy programu Memory Game Maker 3.4 - charakterystyka programu, uzupełniając program o licznik czasu.

Łączenie w pary 1 - 6 par
Łączenie w pary 2 - 18 par
Łączenie w pary 3 - 18 par
Łączenie w pary 4 - 18 par


Do producenta gry zgłoszono m.in. propozycje modyfikacji programu do generacji gry:
Oznaczanie "wykrytych" par różnymi kolorami.
Wprowadzanie licznika lub ogranicznika czasu.